Державний навчальний заклад

"Луганський центр професійно-технічної освіти"

Професіоналізм - вимога часу: від спеціаліста в професії до професіонала в спеціальності
 
 • Електрогазозварник
  Електрогазозварник

  Електрогазозварник зварює елементи металоконструкцій, трубогони, деталі машин і механізмів за допомогою зварювального апарата. Збирає вузли конструкцій, здійснює їхнє транспортування в межах робочого місця, налагоджує зварювальне встаткування, установлює необхідний режим зварки, здійснює зоровий контроль швів.

 • Токар
  Токар

  Токар — робітник, фахівець з токарної справи — обробки різанням заготовок, що обертаються, з обробки дерева, металу, пластмаси, оргскла, смоли та ін. Існують різновиди цієї професії такі як: токар-карусельник і токар-розточувальник.

 • Оператор ПК
  Оператор ПК

  Оператор ПК, використовуючи спеціальні програми, вносить до бази даних персонального комп'ютера будь-яку інформацію, сортує матеріали, проводить розрахунки, складає таблиці, зведені тощо. Інформація може подаватися письмово або усно, у вигляді тексту, окремих повідомлень або цифр.

   

 • Електромонтер
  Електромонтер

  Електромонтер або електрик — фахівець, який працює в галузі електротехніки, займається монтажем, експлуатацією або ремонтом електроустаткування і електричних ланцюгів.

   

 • Тракторист-машиніст
  Тракторист-машиніст

  Перелічити усі обов’язки тракториста-машиніста нелегко. Уміє управляти різними видами тракторів, збиральними комбайнами, вантажними машинами. Стежить за їхньою технічною справністю і здійснює нескладний ремонт техніки. Виконує оранку, посів, збирання, транспортування врожаю тощо.

 • Електромеханік з ліфтів
  Електромеханік з ліфтів

  Виконання простих робіт з ремонту, монтажу і демонтажу ліфтового устаткування. Налагодження, регулювання та випробування механічного та електричного устаткування ліфтів з одиночним керуванням. Визначення і усунення складних несправностей у ланцюгах освітлення, сигналізації і керування приводом ліфтів. 

   

 • Машиніст крана
  Машиніст крана

  Виконує підйомно-транспортні, навантажувально-розвантажувальні роботи: підйом, переміщення, навантаження, розвантаження, транспортування деталей, вузлів, блоків тощо. Контролює правильність використання стропальником вантажозахватних пристосувань, якість строповки.

 • Слюсар-ремонтник
  Слюсар-ремонтник

  Професія слюсар-ремонтник дуже поширена і затребувана для будь-яких видів і етапів виробництва, де є техніка, механізми, прилади, агрегати. це кваліфікований робітник, який обслуговує техніку на підприємствах або вдома, регулює, виконує поточний і терміновий ремонт, проводить профілактичні заходи.


Зміст роботи

Виконує підйомно-транспортні, навантажувально-розвантажувальні роботи: підйом, переміщення, навантаження, розвантаження, транспортування деталей, вузлів, блоків тощо. Контролює правильність використання стропальником вантажозахватних пристосувань, якість строповки. Відстежує показники приладів (показники вантажопідйомності, креномір тощо) і сигнальними жестами стропальника. Знайомиться із записами в спеціальному журналі, перевіряє технічний стан крана (механізми, гальма, канати тощо). Відповідно до присвоєної кваліфікації машиніст працює з вантажами різної маси. До п'яти тонн - кранівник четвертого розряду. Складні та різні монтажні роботи з підйомом вантажу масою до 25 тонн - фахівці шостого розряду. Працює у дві зміни, а в умовах безперервного технологічного процесу - у три зміни; працює на висоті, у приміщенні або просто неба, переважно у складі бригади. Зв'язок зі стропальником і монтажником здійснюється за допомогою гучномовних пристроїв. До роботи допускаються особи не молодші 18-ти років.

Спеціаліст повинен знати

Правила техніки безпеки; правила строповки (закріплення) вантажів; правила знакової і звукової сигналізації.

Професійно-важливі риси

 • фізична витривалість;
 • хороша координація рухів;
 • висока тактильна чутливість;
 • точний окомір (лінійний, кутовий, динамічний);
 • хороша зорово-моторна координація;
 • хороший слух;
 • висока концентрація і розподіл уваги.

Медичні протипоказання

захворювання:

 • вестибулярного апарату;
 • органів зору (використання окулярів не допускається);
 • слуху;
 • серцево-судинної системи (гіпертонічна хвороба, виражені захворювання судин нижніх кінцівок);
 • нервової системи, епілепсія;
 • опорно-рухового апарату.

Шляхи здобуття професії

ПТУ, коледжі курси.

Основними виробничими операціями, що виконуються машиністом, є: пересування крана, підйом і опускання вантажу. Усі ці операції машиніст здійснює за допомогою натискань на рукоятки управління, що знаходяться в кабіні крана. Рухи машиніста характеризуються точністю зусиль, що прикладаються до органів управління, плавним перемиканням швидкостей. Робота машиніста дуже напружена, увага його постійно сконцентрована на виконуваних операціях. Найбільшої концентрації вона досягає під час строповки (прикріплення вантажу) і відриву його від землі. Машиніст в умовах значної віддаленості повинен правильно сприймати і розуміти сигнали стропальника. Під час переміщення вантажу машиніст тримує в полі зору не лише ці сигнали, але і роботу сусідніх машин. Усі ці дії висувають високі вимоги до зорового сприйняття машиніста, здатності точно оцінювати розташування предметів у просторі.

Аби забезпечити безперебійну роботу всіх механізмів крана, машиніст ретельно проводить його технічний огляд, змащування механізмів, бере участь у профілактичному ремонті.

Оскільки машиністуі доводиться здійснювати щоденні підйоми і опускання, працювати на висоті і обмеженій площі, він повинен мати хороше здоров'я, бути фізично витривалим.

Сучасні крани вирізняються високою надійністю. Вони забезпечені пристроями, які страхують життя людини від нещасних випадків. Це різного роду обмежувачі, які автоматично припиняють роботу крана під час неправильних дій машиніста. Робота кранівника знаходиться під контролем диспетчерських служб, цілодобово чергують ремонтні бригади.

Працює машиніст у 2-3 зміни.


 
Наша адреса: 91055, м.Луганськ, вул.Фрунзе, 109
Тел.: +38 (0642) 52-80-41;   Факс: +38 (0642) 52-80-41
Наша електронна пошта: dnz.lcpto@gmail.com