луганський
центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості
Будь ласка, оцініть якість послуг, які надає Луганський ЦПТО:

Історія закладу

Державний навчальний заклад «Луганський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» є державним професійно-технічним навчальним закладом, підпорядкованим Державному центру зайнятості через Луганський обласний центр зайнятості.

Луганський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості засновано у 2011 році в Луганську. У зв’язку з проведенням антитерористичної операції центр був вимушений переїхати та з 1 грудня 2014 року поновив свою діяльність в Сєвєродонецьку.

Затишні кабінети, навчальні майстерні з обладнанням – все залишилось на окупованій території. Відновлювати роботу закладу довелось, маючи тільки один ноутбук з флешкартою та принтер. А головне — у Луганську залишилась ліцензія на навчання за професіями, а для її відновлення треба чимало: спеціальне обладнання, техніка, приміщення, пакет документів тощо. Попри всі перепони ліцензію було отримано у 2015 році. На той момент було 4 професії: «Контролер-касир», «Електрогазозварник», «Продавець продовольчих товарів», «Продавець непродовольчих товарів». Приміщення майстерень орендували в училищах міста. А комп’ютерний клас та сучасне мультимедійне обладнання, без якого неможливо отримати ліцензію, надала Програма розвитку ООН в Україні.
У січні 2017 року було підписано Меморандум про співпрацю в галузі освітньої діяльності між ДНЗ «Луганський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості» та Рубіжанським індустріально-педагогічним технікумом (РІПТ). Завдяки цьому стало можливо навчати за професіями «Маляр», «Муляр», «Штукатур», «Офісний службовець (бухгалтерія)» на базі РІПТ та надавати проживання у гуртожитку технікуму.
У 2019 році отримано ліцензію на такі професії: «Кухар», «Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків», «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «Токар». Завдяки активній співпраці з міжнародною організацією «Данська Рада у справах біженців» Луганський ЦПТО отримав комплект обладнання для професії «Кухар» та удосконалив матеріально-технічну базу.

Центр здійснює професійно-технічне навчання, перепідготовку і підвищення кваліфікації за ліцензованими професіями та за напрямами курсів цільового призначення на замовлення роботодавців.
Наразі Центр має ліцензії на освітню діяльність за дванадцятьма професіями.